Firmowa pasieka BeeOptima!

Celem powstania naszej pasieki jest propagowanie informacji na temat życia pszczół, produkowanego przez nie miodu oraz ochrony środowiska naturalnego. 

Zobacz naszą galerię
Jak powstaje miód warszawski z naszej pasieki

Tworzymy pszczołom nowe warunki do życia

Na dachu naszego biura przy ul. Mickiewicza 36A zostały rozmieszczone cztery ule. Łącznie 150 tysięcy pszczół każdego dnia prężnie pracuje na 80 kilogramów miodu z każdego miodobrania.

Odpowiednio rozlana złocista substancja zostaje konfekcjonowana w dedykowane firmowe słoiczki z etykietami. Następnie produkty zostają dołączone do paczek świątecznych dla naszych pracowników i wybranych kontrahentów.

Na co dzień nad naszą pasieką opiekę sprawują profesjonaliści i pasjonaci z warszawskiego Pszczelarium.

Pasieka Optima

Czy wiedzieliście, że uprawiane pszczelarstwo miejskie jest dużo bardziej skomplikowane i pracochłonne niż tradycyjne? Głównie za względu na rozmiary pasiek i ogólny dostęp do uli. Szacunkowo angażuje 4-5 razy więcej aktywności takich jak przestrzeganie specjalnych zasad pracy i bezpieczeństwa, pozyskiwania miodu w mniejszych tonażach oraz ze względu na czasochłonne konfekcjonowanie.

Miodobranie w pasiece Optima

Do wybierania miodu przystępujemy dwa razy w roku na przełomie lipca i sierpnia. Do naszych uli podchodzimy w ciepły i pogodny dzień. W godzinach popołudniowych większość owadów zbieraczek przebywa poza ulem i właśnie wtedy jest najlepszy okres na spokojny przegląd ramek z miodem. Zmniejsza się również ryzyko powstania zjawiska tzn. rabunku, czyli podkradania pożywienia przez pszczoły z innych grup.

Z każdego z naszych uli jesteśmy w stanie zebrać 20 kilogramów miodu. Łącznie daje nam to wynik 80 kilogramów złocistej substancji z jednego miodobrania.

Koniecznie zapoznaj się z relacją z naszego wydarzenia.

Warsztaty pszczelarskie

Od 2022 roku popularyzujemy programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Organizujemy również warsztaty, podczas których można poznać i zobaczyć jak na żywo wygląda praca pszczół. W ramach wolontariatu zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy utrzymywaniu uli.

Chcemy nie tylko edukować, ale i podejmować działania mające na celu chronienie pszczół oraz poprawę warunków ich bytowania w naszym środowisku. Promowanie zdrowego stylu życia poprzez korzystanie z naturalnych produktów to obowiązek każdego z nas!

Zobacz również ...

Kariera w Optimie

Wszystkie osoby zainteresowane pracą lub praktykami w naszej firmie zachęcamy do wysłania aplikacji na adres [email protected]

W tytule wiadomości prosimy wpisać nazwę stanowiska lub działu.

Dowiedz się więcej
Współpraca

Jesteśmy nowoczesną firmą, która idzie z duchem czasu i szybko dostosowuje się do realiów rynku. Nasze kompleksowe rozwiązania w obszarze organizacji transportu są odpowiedzią na zapytania klientów. To ich wymagania spełniamy, to dla naszych klientów każdego dnia jesteśmy najlepsi.

Dowiedz się więcej