KARIERA


KARIERA

Wszystkie osoby zainteresowane pracą lub praktykami w naszej firmie zachęcamy do wysłania aplikacji na adres rekrutacja@optimalg.com

W tytule wiadomości prosimy wpisać nazwę stanowiska lub działu.

 

Nasz zespół tworzą ludzie z różnym doświadczeniem zawodowym, wywodzący się z różnych branż. Łączy nas jedno – realizujemy się w pracy.

Naszym niewątpliwym atutem jest to, że zatrudniamy specjalistów z doświadczeniem oraz dajemy szansę młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.

Brak doświadczenia zawodowego lub doświadczenie w innych dziedzinach nie jest dla nas przeszkodą. Wręcz przeciwnie - jesteśmy otwarci na współpracę z absolwentami oraz osobami, które chcą zmienić branżę. Cenimy świeże spojrzenie.

Oferujemy pracę w spedycji oraz działach back office – administracji, księgowości, windykacji, obsłudze klienta, HR, szkód i reklamacji, IT, marketingu.

Nasze biura zlokalizowane są w czterech miastach- w Warszawie, Łodzi, Szczecinie oraz w Radomiu.

 

STAWIAMY NA AWANS WEWNĘTRZNY!

Zarówno wśród pracowników spedycji, jak i w innych działach firmy stawiamy na awans wewnętrzny.

Nasi Team Leaderzy, Koordynatorzy i Kierownicy to w większości pracownicy, którzy zaczynali u nas na stanowiskach Młodszych Spedytorów lub Młodszych Specjalistów.

 • Aż 14 z 15 Managerów spedycji zaczynało pracę u nas na stanowisku Młodszego Spedytora.
 • Wszyscy Team Leaderzy spedycji pochodzą z rekrutacji wewnętrznej. Awans na to stanowisko zajmuje średnio 11 miesięcy.
 • Wszyscy spośród 18 Koordynatorów w innych działach firmy to osoby, które są na swoich stanowiskach w wyniku awansu wewnętrznego.

 

JAKIE INNE KORZYŚCI PŁYNĄ Z PRACY U NAS? SRAWDŹ W ZAKŁADCE BENEFITY!

Proces rekrutacji

Możemy wyróżnić kilka elementów, które standardowo składają się na prowadzone przez nas procesy rekrutacyjne:

1. Aplikacja

Aplikacja odbywa się on-line. Wszystkie stanowiska na które obecnie prowadzimy rekrutacje znajdują się w wyszukiwarce ofert oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Kariera.

2. Analiza i selekcja CV

Nadesłane aplikacje kandydatów oceniamy pod kątem posiadanych kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku.

3. Wywiad telefoniczny

W następnym etapie kontaktujemy się telefonicznie z wybranymi kandydatami, aby przybliżyć ofertę pracy i sprawdzić kluczowe dla nas kryteria. Ten etap umożliwia kandydatom lepsze poznanie stanowiska, a nam pozwala określić poziom motywacji kandydatów. W przypadku rekrutacji na stanowisko, które wymaga znajomości języka obcego, w tym etapie może pojawić się kilka pytań w języku obcym.

4. Rozmowy rekrutacyjne

Rozmowy rekrutacyjne są najważniejszym i nieodłącznym etapem naszego procesu rekrutacji. Dbamy o to, aby spotkania odbywały się w przyjaznej i komfortowej atmosferze, a dla wygody naszych kandydatów każdy proces staramy się skrócić do jak najmniejszej liczby spotkań. Przeprowadzamy je niezależnie od tego, na jakie stanowisko aplikuje kandydat. Rozmowa rekrutacyjna jest prowadzona przez Rekrutera oraz w przypadku stanowisk back-office również bezpośredniego przełożonego stanowiska, o które ubiega się kandydat. Podczas rozmowy chcemy poznać dotychczasowe doświadczenie zawodowe, oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy, weryfikujemy posiadane kompetencje, motywację i postawę kandydata.

5. Informacja zwrotna

Dokładamy wszelkiej staranności, aby każdy kandydat, niezależnie od tego, czy zostanie zakwalifikowany do następnego etapu rekrutacji, czy też nie, otrzymał informację zwrotną. Informację o wyniku rekrutacji przekazujemy w formie mailowej lub telefonicznej w przeciągu maksymalnie 14 dni, najczęściej znacznie szybciej.

6. Onboarding in Optima

Proces rekrutacji finalizujemy przedstawieniem oferty zatrudnienia wybranym kandydatom. Po zaakceptowaniu warunków przez obie strony, nowy pracownik rozpoczyna proces onboardingu.

7. Optima Polecam

O aktualnych wakatach informujemy naszych pracowników, którzy mogą wziąć udział w konkursie Optima Polecam poprzez zarekomendowanie znajomych do udziału w prowadzonych procesach rekrutacyjnych.

Onboarding in Optima to nasz program wprowadzający skierowany dla nowych pracowników firmy.

Pierwszego dnia pracy nowy pracownik jest oprowadzany po firmie oraz ma okazję zapoznać się z osobami, z którymi od tej pory będzie współpracował.

Każdemu nowemu pracownikowi na okres pierwszych trzech miesięcy pracy przydzielany jest Osobisty Opiekun. To doświadczony specjalista, którego zadaniem jest wprowadzenie nowej osoby w życie firmy, wdrożenie w nowe obowiązki oraz udzielanie odpowiedzi na wszystkie pytania.

AKADEMIA SPEDYTORA

Akademia Spedytora dedykowana jest naszym nowym pracownikom.

Bardzo zależy nam, aby wszyscy nasi pracownicy byli dobrze przygotowani do wykonywania nowych obowiązków, dlatego każda osoba, która zaczyna pracę w Dziale Spedycji przechodzi nasze autorskie szkolenie- Akademię Spedytora.

Pierwszych kilkanaście dni pracy nowy spedytor spędza głównie w sali szkoleniowej, gdzie pod opieką naszych Trenerów Wewnętrznych poznaje tajniki pracy w tym zawodzie.

Dzięki naszemu doświadczeniu byliśmy w stanie tak opracować program Akademii, aby w trakcie jej trwania przekazywać wszystkie najważniejsze informacje i dobre praktyki, niezbędne w pracy na tym stanowisku.

Podczas szkolenia przekazujemy wiedzę z zakresu m.in.: prawa transportowego, giełd transportowych, zapobiegania szkodom transportowym, obsługi programów. Praktycznie ćwiczymy umiejętności miękkie (np. negocjacyjne) przydatne na stanowisku spedytora oraz uczymy branżowego języka angielskiego.

W trakcie Akademii odbywają się egzaminy sprawdzające poziom opanowania wiedzy przez uczestników.

Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Czy wiesz, że 30% spośród naszych praktykantów zostaje z nami na stałe po zakończeniu praktyk?


Szukasz możliwości rozwoju? Chcesz połączyć studia ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego?

U nas możesz odbyć praktyki w działach:

 • Spedycji
 • Marketingu
 • Windykacji
 • Obsługi klienta
 • Wsparcia sprzedaży
 • Księgowości
 • Szkód i Reklamacji
 • Personalnym
 • Administracji
 • IT

Dbamy o dostosowanie programu praktyk do Twoich możliwości i potrzeb. Rozpoczęcie , czas trwania, wymiar i miejsce praktyk ustalane są indywidualne. W zależności od potrzeb, praktyki oferujemy w różnych miesiącach w ciągu całego roku. W ramach praktyk możesz dołączyć do naszego zespołu na miesiąc, dwa, trzy… a później może nawet zostać z nami dłużej J Dołącz do nas, jeśli zależy Ci na dobrej atmosferze w pracy. Wszyscy mówimy sobie po imieniu, jesteśmy otwarci i zawsze gotowi do pomocy.

Podczas praktyk:

 • Otrzymasz wsparcie Osobistego Opiekuna i zespołu do którego dołączysz
 • Będziemy na bieżąco informować Cię o Twoich postępach
 • Będziesz współpracował ze specjalistami
 • Zdobędziesz praktyczne doświadczenie, które pomoże Ci w rozwoju dalszej kariery
 • Poszerzysz swoją wiedzę branżową
 • Zaoferujemy Ci ciekawy zakres zadań sprzyjający rozwojowi
 • Będziemy otwarci na Twoje pomysły i damy Ci przestrzeń do Twojej inicjatywy
 • Poznasz narzędzia/programy wykorzystywanych w codziennej pracy

 DBAMY O ROZWÓJ NASZYCH PRACOWNIKÓW


PROGRAM SZKOLENIOWY OPTIMA SKILLS CENTER

W Optimie pracuje zespół Trenerów Wewnętrznych, którzy tworzą program Optima Skills Center. Jest on skierowany do wszystkich pracowników firmy. Szkolenia odbywają się regularnie i są dostosowane do specyfiki pracy w poszczególnych działach.


SZKOLENIA ON THE JOB

Każdy Młodszy Spedytor odbywa indywidualne szkolenia z trenerami wewnętrznymi.


Z NAMI MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW

 

Znajomość języków obcych to podstawa w naszej branży, dlatego nasi pracownicy mogą skorzystać z firmowych lektoratów, za które płacą symboliczną kwotę. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, w naszych biurach, w godzinach porannych lub zaraz po pracy.

 

SWOBODNA ATMOSFERA

To coś co cenią i podkreślają nasi pracownicy. Co to dużo mówić? Przekonaj się, zapraszamy na pokład!

 

INNE BENEFITY

 • W trosce o zdrowie naszych pracowników zapewniamy prywatną opiekę medyczną oraz kartę sportową
 • Dla pasjonatów sportu oferujemy możliwość dołączenia do drużyn sportowych
 • Świeże owoce w biurze w każdą środę
 • Dwa razy w roku ogólnofirmowe imprezy integracyjne
 • Zwiedzanie odległych zakątków świata- zagraniczne wyjazdy dla najlepszych pracowników! Odwiedziliśmy już Wietnam i Birmę. Następny kierunek?… już wkrótce!

 

Brzmi ciekawie? Jeżeli jesteś zainteresowany odbyciem praktyk lub pracą w Optimie, zgłoś się do nas! Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: rekrutacja@optimalg.com

KONTAKT

+48 22 242 84 45

 

Wycena transportu zamów wycenę

PRZEWOZIMY PRODUKTY FIRM