KARIERA


Naszą pasją jest transport i dlatego poszukujemy ludzi, którzy podzielą tę pasję i zaangażują się w rozwój naszej firmy.

 

Obecnie zatrudniamy ponad 500 pracowników biurowych, w tym ok. 400 spedytorów.

Spedytorzy wspierani są przez pracowników działów: administracji, windykacji, księgowości, IT, marketingu i PR oraz personalnego.

 

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Optima Logistics Group, prześlij swoją aplikację na adres: rekrutacja@optimalg.com, w temacie wpisz nazwę działu, w którym chcesz pracować.

 

Oferujemy Ci stabilną, pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie.

 

Nie zwlekaj! Już dziś dołącz do naszego zespołu i rozwijaj się zawodowo wśród najlepszych!

Ludzie Optimy to zespół identyfikujących się z firmą zawodowców, którzy dzięki proaktywnej postawie i silnej motywacji odnoszą sukcesy w życiu zawodowym oraz osobistym.


Postawa naszych pracowników jest dla nas bardzo ważna, dobieramy do naszych zespołów osoby zaangażowane, energiczne, kompetentne. Stawiamy na ludzi młodych duchem, z pasją, umiejących dążyć do wyznaczonego celu. Krzewimy wśród naszych pracowników zdrowy, sportowy tryb życia, szanując ich wybory. Inwestujemy w nasz zespół, propagując ideę „organizacji uczącej się”. Nieustanne ulepszanie jest wartością nadrzędną, zgodnie z którą staramy się pracować każdego dnia.

 

Zatrudniamy właściwe osoby na właściwych stanowiskach, dopasowując jak najlepiej kompetencje kandydata do profilu stanowiska.


Rekrutacja, w zależności od stanowiska, składa się z kilku etapów.


Wszystkie ogłoszenia o pracę znajdą Państwo poniżej.

 

Osoby, które przeszły pierwszy etap i zostały wybrane na podstawie przesłanych na adres rekrutacja@optimalg.com dokumentów aplikacyjnych, są zapraszane na rozmowę rekrutacyjną.

 

Pierwszą rozmowę prowadzi przedstawiciel Działu Personalnego. Druga rozmowa odbywa się z bezpośrednim przełożonym, trzecią możliwą rozmowę prowadzi osoba nadzorująca określony dział. Z uwagi na liczne kontakty międzynarodowe część rozmowy jest prowadzona w językach angielskim, niemieckim lub francuskim. Kandydaci mogą zostać poproszeni o wykonanie zadania próbnego związanego z zakresem obowiązków na stanowisku, o jakie się ubiegają.

 

Kandydaci otrzymują informację zwrotną o wyniku rekrutacji.

 
Polecamy śledzenie ogłoszeń o pracę na naszej stronie www.optimalg.com lub na Facebooku.

W Optimie dbamy o komfort pracy każdej nowo zatrudnionej osoby. Wszystkie działania, które podejmujemy, mają na celu zatroszczenie się o pracownika, przekazanie mu niezbędnych informacji pozwalających na zapoznanie się z kulturą organizacyjną firmy, z wyznawanymi przez nas wartościami, a przede wszystkim wprowadzenia w charakter pracy na danym stanowisku.

 

W tym celu opracowaliśmy wewnętrzny program wprowadzający Onboarding in Optima. Kluczowym elementem projektu jest gruntowne przeszkolenie i przygotowanie pracownika do realizacji celów firmy i efektywnego wykonywania zadań. Każda nowo przyjęta osoba na okres trzech miesięcy ma swojego osobistego opiekuna, który pomaga jej na co dzień poznawać świat Optimy, i na którego można liczyć w każdej sytuacji.

 

Pierwszego dnia pracy nowi pracownicy Optimy zostają zapoznani z całą załogą oraz wyposażeni w narzędzia niezbędne do pełnienia obowiązków na danym stanowisku . Pierwszemu uruchomieniu komputera przez nowego pracownika towarzyszy wyświetlenie się komunikatu: „Cieszymy się, że do nas dołączyłeś!” oraz prezentacji ,,Onboarding in Optima”, będącej swego rodzaju wirtualnym przewodnikiem po firmie. Dzięki niej dowiedzieć się można m.in., jak stawiać swoje pierwsze kroki w firmie, jaka jest nasza misja, czym kierujemy się w naszej pracy, z jakimi sprawami i do kogo można się udać itd. Pracownik zapoznaje się również z zasadami i procedurami obowiązującymi w firmie Optima. Poznaje strukturę organizacyjną spółki.

 

Najważniejszym etapem Onboardingu jest wprowadzenie nowego pracownika w rolę, jaką ma pełnić w firmie: 1) pokazanie funkcji stanowiska, 2) zapoznanie z zadaniami, 3) przekazanie wzorców zachowań wymaganych w przyszłej pracy.

 

Pracodawca, realizując program adaptacyjny Onboarding in Optima, tworzy najlepsze warunki, które sprzyjają efektywnej realizacji zadań, zgodnie ze standardami obowiązującymi w firmie.

 

Optima jest przyjazną firmą, która już od pierwszych dni dba o komfort pracy osób nowo zatrudnionych!

 

 

Akademia Spedytora to autorski program firmy Optima Sp. z o.o., który jest dedykowany naszym pracownikom i ma na celu nauczenie ich od podstaw tajników pracy w zawodzie spedytora, a co najważniejsze, stosowania dobrych praktyk.

 

Nasza firma chętnie inwestuje w młodych ludzi, którzy nie posiadają  doświadczenia w branży TSL. Dlatego każdy, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą branżą i chce pracować w naszej firmie, ma możliwość uczestnictwa w Akademii Spedytora.

 

Akademia Spedytora trwa  miesiąc – zazwyczaj pierwszy miesiąc pracy uczestnika w naszej firmie. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych managerów, którzy zaczynali swoją przygodę z branżą z pozycji spedytora, także doskonale wiedzą, jakiego rodzaju informacje są niezbędne do dobrego wykonywania tego zawodu.

 

Podczas akademii poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

  • prawo transportowe: przepisy polskiego prawa przewozowego, konwencja CMR, warunki prawa kabotażowego (Francja, Niemcy)
  • giełdy transportowe
  • organizacja pracy kierowcy
  • zapobieganie szkodom w transporcie oraz zasady postępowania, gdy szkoda ma miejsce
  • podstawy księgowości w zakresie branży TSL
  • obsługa programów informatycznych niezbędnych do pracy
  • podstawy prawa pracy

 

Zwieńczeniem akademii jest egzamin.

Po zakończonym kursie uczestnicy Akademii Spedytora otrzymują certyfikat, który jest potwierdzeniem zdobycia unikatowej wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu spedytora.

Adresatami Programu Praktyk są przede wszystkim studenci ostatnich lat studiów na kierunkach związanych z transportem i logistyką. Jednocześnie jesteśmy otwarci na współpracę z każdą osobą, której bliskie są takie wartości takie jak: proaktywność, zaangażowanie, samo motywacja, dążenie do osiągania wyników sprzedażowych.

 

Oferujemy praktyki w następujących działach:

•    Spedycja Międzynarodowa i Krajowa
•    Księgowość
•    Administracja
•    Marketing i PR
•    Windykacja
•    IT
•    Dział Personalny

Jako uczestnik Programu Praktyk, weźmiesz udział w realizacji profesjonalnych projektów. Przez okres od 1 do 3 miesięcy trwania praktyki, pracując pod okiem doświadczonej osoby, poznasz wybrany obszar funkcjonowania firmy. Będziesz mieć możliwość samodzielnej realizacji wielu zadań i sprawdzenia jak sobie z nimi poradzisz.

 

Inwestujemy w młode i ambitne osoby!

 

Nasza firma jest najlepszym miejscem dla osób, będących u progu własnej drogi zawodowej. Jako osoba uczestnicząca w Programie Praktyk, będziesz mieć okazję przekonać się, jak to jest być częścią prężnie rozwijającej się organizacji, zgranego zespołu, a przede wszystkim dlaczego warto pracować w Optima.

 

Nasz Program Praktyk to doskonały sposób na zdobycie wiedzy i doświadczenia, a w rezultacie – wymarzonej pracy.KONTAKT

+48 22 242 84 45

+48 22 185 57 03

 

Wycena transportu zamów wycenę

PRZEWOZIMY PRODUKTY FIRM